Найвідоміші музеї світу.



НАЙВІДОМІШІ МУЗЕЇ СВІТУ


Лувр (Париж, Франція)
http://www.louvre.fr/llv/commun/home_flash.jsp

Метрополітен (Нью-Йорк, США)
http://www.metmuseum.org

Эрмитаж (Санкт-Петербург, Росія)
http://www.hermitagemuseum.org/


ЄВРОПА

Музеї Австрії


Галерея Альбертіна
http://www.albertina.at/jart/prj3/albertina/main.jart


Музей бароко (Зальцбург)
http://www.barockmuseum.at


Музей історії мистецтва (Відень)
http://www.khm.at/


Музей сучасного мистецтва (Відень)
http://www.mumok.at/

Музеї Великобританії


Британська галерея Тейт (Лондон)
http://www.tate.org.uk/

Британський музей (Лондон)
http://www.britishmuseum.org/default.aspx



Національна галерея Лондона
http://www.nationalgallery.org.uk


http://www.nationalgalleries.org/





Музей Грутхус
http://www.youtube.com/user/MuseaBrugge?gl=NL&hl=nl
Сьогодні це музей побуту Середньовіччя та Нового часу. Від перших власників зберігся не тільки зовнішній вигляд будинку, але й деякі деталі інтер''єру, наприклад, головний предмет кухні - справжній камін XV століття.

Музеї Болгарії


http://www.historymuseum.org/


Музеї Греції

Музей Візантійської культури (Салоніки)
http://www.mbp.gr/html/en/index.htm


Національна галерея (Афіни)
http://www.nationalgallery.gr/
Фонди галереї налічують більше 15 000 творів мистецтва, починаючи з


Музей Ватикану
http://www.christusrex.org/www1/vaticano/0-Musei.html


Музеї Португалії



Національний музей археології (Лісабон)
http://www.mnarqueologia-ipmuseus.pt/


Музеї України

Музейний простір України
http://www.prostir.museum/


Художні музеї і картинні галереї України
http://artmaidan.org.ua/museums.php



МУЗЕЇ КИЄВА


Києво-Печерський національний історико-культурний заповідник (Київ)

http://www.kplavra.kiev.ua/
Сайт містить новини, екскурстури, сторінки історії заповідника. Відвідувачі можуть ознайомитися з інформацією про конференції, що відбуваються в заповіднику, переглянути фотогалерею.


Меморіальний комплекс „Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років" (Київ)
http://warmuseum.kiev.ua/
Сайт пропонує для своїх відвідувачів новини музею, інформацію про історію створення та експозиції, знайомить з пошуковою роботою меморіального комплексу. Містить спеціальну інформацію для фахівців. Пропонує перегляд фотодокументів.


Музей Гетьманства (Київ)
http://www.getman-museum.kiev.ua/
Це державний культурно-освітній та науково-дослідний заклад історичного профілю, осередок пам''яток матеріальної та духовної культури, пов''язаних з історією та традиціями козацько-гетьманської доби. Сайт знайомить з новинами, експозиціями та виставками музею. Подає контактну інформацію, статті.


Музей Івана Гончара (Київ)
http://honchar.org.ua/
Сайт розповідає про історію створення центру та його засновників. Знайомить з колекціями та виданнями музею.


Національний заповідник „Софія Київська"(Київ)
http://nzsk.org.ua/ukr/general/intro.html
Представлено інформацію про історію та діяльність заповідника, висвітлюється наукова робота, конференції, публікації. Можна довідатися про реставраційні роботи та виставки. Подано контактну інформацію та анонси.


Національний музей медицини України (Київ)
В музеї представлено розвиток медицини в Україні з стародавніх часів до наших днів. В основу організації музею була покладена новітня концепція музеєзнавства, яка дозволила використати науково-методичні і документальні матеріали та експонати у комплексі з архітектурними, художньо-технічними і аудіовізуальними засобами.


Національний художній музей України (Київ)
http://namu.kiev.ua/
Сайт знайомить з історією музею, його колекціями та виданнями. Відвідувачі можуть довідатися про програми, які діють в музеї. Ознайомитися з анонсами виставок, переглянути діючі та архів. Подано контактну інформацію, партнерів музею.


АР КРИМ


Бахчисарайський історико-культурний заповідник
http://www.hansaray.org.ua/r_bdikz.html
На сайті відвідувачі можуть ознайомитимя з історією міста та палацу. Представлено схему палацу, його головні об''єкти. Контактна інформація. Режим роботи.


Картинна галерея Айвазовського
http://www.aivazovsky.euro.ru/
Сайт знайомить з історією галереї, біографією митця. Можна переглянути основну експозицію галереї, графічні роботи художника. Подається перелік учнів майстра.


ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ


Вінницький краєзнавчий музей
http://www.museum.vinnica.ua/
Сайт пропонує відвідувачам інформацію про музей, експозиції, виставки та колекції музею. Висвітлено масову та наукову роботи. Користувачі можуть ознайомитися з новинами, які відбуваються в музеї, отримати довідкову та контактну інформацію.


Вінницький обласний художній музей
http://www.artmuseum.com.ua/
Сайт широко та всебічно висвітлює життєдіяльність музею (новини, виставки, фестивалі). Подає інформацію про музей, його структуру, контакти. Фотогалерея.


Національний музей-садиба М. І. Пирогова
http://www.pirogov.com.ua/
На сайті представлено історію музею, його експозиції, подано схему розміщення об''єктів. Виствітлюється наукова діяльність. Подано перелік послуг, контактну інформацію. Є фотогалерея.



ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ



Музей космонавтики ім. С. Корольова
http://www.cosmosmuseum.info/
Сайт знайомить з історією музею, його експонатами. Подає контактну інформацію та план заходів, пропонує тематичні екскурсії

Національний заповідник „Хортиця"
http://www.hortica.org.ua/
Відвідувачам сайту запропоновано наступні рубрики: загальні відомості про заповідник; природа Хортиці; археологічні дослідження; музей історії запорізького козацтва; культурно-просвітницька діяльність; фонди НЗХ; історико-культурний комплекс „Запорозька Січ"; наукова діяльність; проекти; меценацтво та допомога.


ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ


Львівський історичний музей
http://www.lhm.lviv.ua/
На web-сторінці представлено історію музею, загальний огляд експозицій та колекцій, комерційні виставки, публікації та проекти. Кращі експонати із колекцій та експозицій музею можна переглянути.


Львівський музей історії релігії
http://www.museum.lviv.ua/
Меню сайту пропонує своїм відвідувачам переглянути наступні рубрики: про музей; експозиційні відділи; фондові колекції; виставки; реставрація пам''яток; науково-освітня робота; послуги та ін. Кращі експонати можна переглянути у фотогалереї сайту.


Музей народної архітектури та побуту у Львові
http://www.skansen.lviv.ua/
На території етнозон музею розташовано 124 пам''ятки архітектури, котрі об''єднані в 54 садиби. В музеї функціонують чотири виставкових зали. Два з них мають постійну експозицію. Сайт пропонує ознайомитися з історією музею, новинами, подіями та акціями, які тут відбуваються. Пропонує переглянути галерею. Подає послуги та контактну інформацію.

ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

Одеський археологічний музей
http://www.archaeology.odessa.ua/
На сайті можна переглянути кращі експонати музею, новини, ознайомитися зі списком видань.



Музеї Франції




Музей д''Орсе (Париж)


http://www.musee-orsay.fr/en/home.html
Один з найкрасивіших музеїв Франції. Музей д''Орсе втілює душу французького мистецтва. Будівля вокзалу д''Орсе в 1986 році отримала друге життя в якості музею французького мистецтва середини XIX - початку XX століття.



Музей Марка Шагала (Ніцца)



http://www.kontorakuka.ru/museums/main.htm
Унікальність цього музею серед європейських художніх зібрань полягає в цілісності його експозиції, серцем якої є цикл із сімнадцяти полотен на сюжети зі Старого завіту, створений Шагалом. З сімнадцяти картин біблійного циклу, дванадцять – об''єднані загальною синьо-смарагдовою гамою, пов''язані з книгами Буття і Виходу. Решта п''ять написані в яскраво-червоних тонах.




Музей Мармоттен-Моне (Париж)


http://www.marmottan.com/
Музей Мармоттен заслужено пишається найповнішою у світі колекцією спадщини Моне. І, дійсно, зали великого француза і його сучасників незмінно приваблюють шанувальників імпресіонізму. Однак імпресіонізм - не єдине, чим може зацікавити любителів мистецтва цей невеликий старовинний будиночок поблизу Булонского лісу.


Музей пошти (Париж)



http://www.museedelaposte.fr/
Сьогодні п''ятнадцять залів музею представляють багату та різноманітну панораму розвитку французької пошти з XV століття до теперішнього часу. Поштова скриня XV ст., моделі поштових карет, листи і штампи всіх епох, і, звісно, радість філателіста - гігантська колекція поштових марок, в тому числі перша в світі марка ... - все це можна побачити в паризькому музеї пошти.
Музеї Чехії

Міська галерея Праги
http://www.citygalleryprague.cz/
Міська галерея Праги - порівняно молодий музей. Указ Празького національного комітету про її заснування з''явився лише в 1963 році. Галерея призначалася, насамперед, для збирання, зберігання та виставки творів чеського мистецтва XIX і XX століть.

Музеї Швейцарії

Художній музей в Базеле
http://www.kunstmuseumbasel.ch/
Публічне художнє зібрання (Offentliche Kunstsammlung) Базеле складається з трьох основних музеїв: художній музей (живопис XV - першої половини XX ст.), Кабінет малюнка і гравюри і Музей сучасного мистецтва. Тут зберігається найбільше у світі зібрання творів родини Гольбейнів. Це спадщина Ганса Гольбейна Старшого, його старшого сина Амброзіуса та молодшого - теж Ганса Гольбейна, одного з найвидатніших художників Північної Європи.

Музеї Швеції

Національний музей (Стокгольм)
http://www.nationalmuseum.se/
Це найбільше в Швеції і одне з найбільших в Скандинавії художніх сховищ. Національний музей Стокгольма має значну колекцію шведського живопису XVI-XIX ст. Найбагатший і, можливо, найцікавіший відділ музею - малюнок і графіка. Експозиція його охоплює період від пізнього середньовіччя до 1900 р. і налічує близько півмільйона аркушів.

АЗІЯ

Музеї Бейруту


Національний музей Бейруту
http://www.beirutnationalmuseum.com/Сайт пропонує своїм відвідувачам ознайомитися з історією музею, багатою колекцією експонатів, починаючи від найдавнішого часу, подіями, які відбуваються в музеї. Також на сайті розміщено план-схему та час роботи музею.


Музеї Ізраїля
http://www.ilmuseums.com/russian.asp
Сайт, на якому Ви зможете побачити максимум інформації про музеї Ізраїля, зокрема Єрусалима, Тель-Авіва та інших регіонів країни. Щотижневі огляди нових виставок в розділі„Виставки”. Інформація представлена на івриті, російською, українською, англійською мовами.


Художній музей Тель-Авіва
http://www.tamuseum.com/
Колекція творів ізраїльського мистецтва музею охоплює період починаючи з 1920-х рр. ХХ ст. і до наших днів. На сайті розміщено коротку історію музею, інформацію про тимчасові виставки. Сайт висвітлює освітні програми музею, календар подій, роботу бібліотеки музею, діє електронний магазин.




Музеї Індії


Художня галерея Делі
http://www.delhiartgallery.com/
На сайті галереї відвідувачі можуть ознайомитися з художніми роботами, які зберігаються в музеї, переглянути останні придбання та виставки, у розділі „Довідник художників” можна знайти коротку інформацію про митців.




Музеї Китаю


Мавзолей Цинь Шихуанді („теракотова армія”) (Сіань)
http://www.bmy.com.cn/index.htm
Найбільшим скарбом комплексу є теракотова армія, що склажається із 7400 солдатів і коней та 90 військових колісниць – це практично вся армія імператора. Фігури зроблені в повний людський зріст, немає двох однакових облич.


Національний музей Китаю (Пекін)
http://www.chnmuseum.cn/
Колекція музею зорієнтована на історію Китаю, вона представляє історію найдавніших цивілізацій, які існували на території країни, зокрема культурні цінності 56 національностей Китаю.


Шанхайський музей
http://www.shanghaimuseum.net/cn/index.jsp
Фонди музею налічують близько 120 тис. експонатів. Найціннішими є колекції виробів із бронзи, кераміки, меблі, старовинні монети тощо. Постійно діє 11 галерей і 3 спеціальні виставкові зали. Музей зберігає предмети національного значення, в тому числі один із трьох існуючих зразків „прозорих” бронзових зеркал династії Хань.




Музеї Об’єднаних Арабських Еміратів


Національний музей емірату Ель-Айн
http://www.aam.gov.ae/
Відвідувачі сайту можуть довідатися багато цікавого як про сам музей (його історію, колекції, розташування), так і про емірат, в якому він розташований. На сайті розміщено 4 панорами, які створюють відчуття реальної екскурсії музеєм.


Національний музей емірату Рас аль-Хайма
http://www.rakmuseum.gov.ae/
Сайт музею знайомить своїх відвідувачів з історією музею, розповідає про будівлю, в якій розміщено музей. Відвідувачі можуть також переглянути колекції музею, довідатися про історію емірату, його археологію.


Музеї Туреччини


Музей підводної археології (Бодрум)
http://www.bodrum-museum.com/
Сайт знайомить користувачів з історією замку, в якому розташовано музей та з історією самого музею. Надає інформацію про розташування музею (є карти). Подано схему та опис відділів музею. Особливістю сайту є красиві панорами.


Палац Топкапи (Стамбул)
http://www.topkapisarayi.gov.tr/
Сайт пропонує віртуальну мандрівку музеєм та перегляд фотогалереї. Також на сайті відвідувачі можуть ознайомитися з історією палацу, його відділами; одержати контактну інформацію.

АМЕРИКА


Музеї Канади


Канадський Музей Цивілізації (Гатіно)
http://www.civilization.ca/splash.html
Колекції музею налічують 3,75 млн. експонатів. На сайті представлено багато різноманітної інформації, пов’язаної з діяльністю музею: від режиму роботи та цін на квитки до онлайн виставок та віртуального магазину.


Королівський музей Онтаріо (Торонто)
http://www.rom.on.ca/
На сайті можна переглянути фотографії експонатів, ознайомитися із новинами музею, його науково-дослідною діяльністю, інформацією про поточні та заплановані виставки, а також довідатися про режим роботи музею, ціни на квитки.


Національна Галерея Канади (Оттава)
http://national.gallery.ca/
Національна Галерея Канади – одне із найбільших і найвідоміших зібрань творів мистецтва у світі. Галерея відома своїми винятковими колекціями, цікавими, як для дослідників, так і для пересічних відвідувачів. Це один із найстаріших національних культурних закладів Канади.




Музеї Мексики


Національний музей антропології (Мехіко)
http://www.mna.inah.gob.mx/


Американська асоціація музеїв
http://www.aam-us.org/
На сайті можна довідатися як про саму асоціацію, та і про будь-який музей США у розділі „Довідник музеїв”.


Музеї США
http://www.museumsusa.org/


Національна галерея мистецтв (Вашингтон)
http://www.nga.gov/


1 комментарий:

  1. Доброго вечора,

    Помітив у вас на сайті спамне посилання

    http://namu.kiev.ua/

    Веде на спамний ресурс(казино).

    Гляньте чи це так і повинно бути.

    ОтветитьУдалить